- trekking club::Paintball na Górnym Śląsku, na Jurze i w Beskidach
     
   
 
 
 
     
 
     
 
   
   
   
   
 
 
   
   
   
 
Nowe maski!
Rękawiczki paintballowe - W KAŻDYM PAKIECIE!
Nowe markery paintballowe już są!
Paintball Śląsk : nowy sezon nadciąga, a wraz z nim NOWOŚCI!!!
Informacja o polityce dot. cookies
1 wrzesień: Znowu gramy i szukamy ekipy!
2 czerwiec: Zrób sobie prezent na Dzień Dziecka - przyjdź na kolejną grę otwartą!
Paintball Katowice: gra otwarta 29 kwietnia!
Paintball Piekary Śląskie: nowy filmik!
Paintballowa rewolucja sprzętowa!
Uwaga! KONKURS!!! Do wygrania nagroda o wartości 400 zł!!!
 

Co to jest paintball ?

Paintball jest to gra taktyczna, w której uczestnicy wyposażeni w specjalny sprzęt (marker), oraz ubrani w odzież ochronną i specjalną maskę, realizują określony scenariusz rozgrywek. W wygraniu wyraźnie pomagają im kulki z farbą (składające się z żelatyny spożywczej, barwników i innych, podlegających biodegradacji składników).
Trafienie przeciwnika kulką, eliminuje go z dalszych rozgrywek.

Choć sport ten powstał ok. 30 lat temu, a do Polski nieśmiało zaczął pukać zaledwie 15 lat temu, to zyskał już sobie rzeszę wiernych fanów, którzy każdą wolną chwilę spędzają na bieganiu po lasach i ruinach budynków. Pomimo swojego militarnego charakteru, graczami nie są tu wyłącznie zafascynowani wojskiem, kipiący adrenaliną, kandydaci do Gromu, SASu, czy czerwonych beretów. Ostatnio, najszybciej rosnącą grupą są studenci i uczniowie; a grupą stanowiącą największe zaskoczenie dla nas - uczestniczki nietypowych wieczorów panieńskich.

Kto gra w paintball?

Paintball jest grą przeznaczoną dla każdego kto ukończył 12 lat. Grywali już u nas również młodsi gracze, jednak ich dopuszczenie do rozgrywek jest decyzją, którą podejmujemy po konsultacji z ich rodzicami/opiekunami. Najstarszym graczem, którego mieliśmy przyjemność gościć na naszych poligonach, była 75. letnia kobieta!
Płeć graczy nie ma znaczenia: co prawda, to mężczyźni stanowią większość, jednak kobiety są często bardziej skuteczne i znacznie bardziej dynamiczne (czego dowodem może być mecz z okazji Dnia Chłopaka z 2011 roku, kiedy to panie wygrały mecz 6:3!!!).

Czy to boli?

Ból w paintballu występuje i jest częścią tej gry. W przypadku strzałów z większej odległości, nie jest on dokuczliwy. W przypadku strzałów z bliska... potrafi być mocno odczuwalny. Dlatego też stworzyliśmy zasady bezpieczeństwa w paintballu , których przestrzeganie jest warunkiem koniecznym, by minimalizować ryzyko w paintballu (w tym: ryzyko bólu...). Nie ma jednak co straszyć: uderzenia z większego dystansu są niemal nieodczuwalne, a trafienia z bliska często pokrywa adrenalina ;-)

W co się ubrać? Co ze sobą zabrać?!

Nie wolno zapomnieć o jednym: o dobrym humorze! Całą resztę otrzymacie od nas! W czasie gry, zostaniecie wyposażeni w mundur i maskę. Dlatego, z ubrań należy zabrać buty i T-Shirt na zmianę, bo zadbamy o to, żebyście się spocili ;-) Warto mieć też coś do picia.
Niektórzy gracze, lubią grać w rękawiczkach (np. rowerowych, lub ogrodowych), inni, lubią mieć na głowie czapkę. Jeżeli należysz do tych osób, zabierz te akcesoria ze sobą!

Jak grać żeby wygrać?

Jest to pytanie stare jak świat, a przynajmniej paintball. Bardzo trudno na nie odpowiedzieć, ale postaraliśmy się spisać kilka złotych zasad gry w paintball. Można się z nimi zapoznać na naszym blogu, we wpisie: jak grać w paintball. Zapraszamy do lektury i na poligon!
 
     
   
     
 

© 2009 trekking club. All rights reserved. Site by makaron